Джино Колауссі. Яскравий футболіст, легендарний тренер

\
Для більшості сучасних футбольних вболівальників ім’я Джино Колауссі мало про що говорить. Але для шанувальників футболу минулого століття він був одним з найяскравіших гравців і найкращих тренерів.

Дитинство та юність

\
Джино Колауссі народився 4 березня 1914 року в невеликому італійському містечку Градіска-д’Ізонцо. Футболом захопився з раннього дитинства. У 10 років він уже виступав за місцеву команду, а в 16 років перейшов у юнацьку команду трієстського клубу “Уніоне Спортіва”. У 1931 році Колауссі дебютував у складі головної команди “Уніоне Спортіва” і відразу став одним з ключових гравців.

Кар’єра гравця

\
На позиції правого крайнього півзахисника Колауссі демонстрував відмінну техніку, швидкість і дриблінг. Він майстерно обходив суперників і часто віддавав результативні передачі партнерам. У складі “Уніоне Спортіва” Колауссі грав до 1936 року, після чого перейшов у “Ювентус”.

У “Ювентусі” Колауссі став одним з найкращих гравців і допоміг команді виграти чемпіонат Італії в 1938 році. У тому ж році він дебютував у складі збірної Італії і в першому ж матчі забив гол. Всього за збірну Італії Колауссі провів 15 матчів і забив 3 голи.

У 1941 році Колауссі перейшов у “Рому”, де грав до 1948 року. У складі “Роми” він двічі вигравав Кубок Італії. У 1948 році Колауссі повернувся в “Ювентус”, де і завершив свою ігрову кар’єру в 1950 році.

Кар’єра тренера

\
Після завершення ігрової кар’єри Колауссі став тренером. Він очолював ряд італійських клубів, серед яких “Удінезе”, “Лаціо”, “Рома” і “Ювентус”. Найбільших успіхів Колауссі досяг з “Ювентусом”, який під його керівництвом виграв чемпіонат Італії в 1958 році.

Колауссі був дуже суворим і вимогливим тренером, але в той же час він уміло мотивував своїх гравців. Він був прихильником атакувального футболу і завжди націлював свої команди на перемогу.

Спадщина

\
Джино Колауссі помер 27 липня 1991 року в Трієсті. Він залишився в історії футболу як один з найяскравіших гравців і найкращих тренерів. У 2004 році він був включений в Зал слави італійського футболу.

Цікаві факти

\
– Колауссі був одним з перших гравців, які почали використовувати дриблінг, щоб обійти суперників.
– У складі “Ювентуса” Колауссі грав з такими великими футболістами, як Джанп’єро Боніперті, Феліче Борель і Сілвіо Піола.
– У 1938 році Колауссі був визнаний найкращим гравцем Італії.
– Всього за свою кар’єру Колауссі забив понад 100 голів.
– Після завершення тренерської кар’єри Колауссі працював футбольним коментатором на телебаченні.

Висновок

\
Джино Колауссі був одним з найяскравіших гравців і найкращих тренерів в історії футболу. Він був відомий своєю відмінною технікою, швидкістю і дриблінгом. Колауссі домігся великих успіхів як гравець і як тренер. Він вигравав чемпіонат Італії, Кубок Італії і ряд інших трофеїв. У 2004 році він був включений в Зал слави італійського футболу.

Питання, що часто задаються

\

1. На якій позиції грав Джино Колауссі?
2. У яких клубах виступав Колауссі під час своєї ігрової кар’єри?
3. Скільки матчів і голів забив Колауссі за збірну Італії?
4. Яких успіхів досяг Колауссі як тренер?
5. Коли і де помер Джино Колауссі?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *