Яка відповідь є правильною?

  • права стегнова кістка
  • поперековий відділ хребта
  • поперековий відділ хребта та стегнові кістки
  • \u003cb\u003eЯкі ділянки\nскелета слід використовувати для вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу (ISCD 2023)?\u003c/b\u003e\u003cbr\u003e

Вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу: ділянки скелета

Остеопороз є серйозним захворюванням, яке характеризується зниженням щільності кісток і ризиком їх переломів. Діагностика остеопорозу є важливою для вчасного виявлення та лікування цього захворювання. Одним із методів діагностики є вимірювання щільності мінеральної кістки за допомогою методу денситометрії комп’ютерної томографії (МЩКТ).

Згідно з Міжнародним товариством клінічної денситометрії (ISCD) для вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу слід використовувати поперековий відділ хребта та стегнові кістки. Ці ділянки скелета є ключовими для оцінки щільності кісткової тканини і виявлення остеопорозу.

Поперековий відділ хребта вважається найважливішою ділянкою для вимірювання МЩКТ у діагностиці остеопорозу. Хребет містить значну кількість кісткової тканини, і щільність кісток у цій області може бути яскравою індикацією наявності остеопорозу.

Стегнові кістки також є важливою ділянкою скелета для вимірювання МЩКТ. Ці кістки є одними з найбільших і найсильніших у людському тілі, тому вони можуть продемонструвати можливу втрату кісткової маси, характерну для остеопорозу.

Отже, комбінація вимірювань МЩКТ поперекового відділу хребта і стегнових кісток дозволяє зробити об’єктивну оцінку щільності кісткової тканини і вчасно виявити остеопороз.

Таким чином, правильний варіант відповіді на питання «Які ділянки скелета слід використовувати для вимірювання МЩКТ для діагностики остеопорозу (ISCD 2023)?» – поперековий відділ хребта та стегнові кістки.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *