Яка відповідь є правильною?

  • особи, яким призначають антиостеопоротичну терапію
  • дорослі, що приймають ліки, пов’язані з низькою кістковою масою або втратою кісткової тканини
  • дорослі із захворюванням або станом, пов’язаним із низькою кістковою масою або втратою кісток
  • чоловіки віком старше 70 років

Покази до вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини (ISCD 2023)

Мінеральна щільність кісткової тканини є важливим показником стану кісток та може вказувати на ризик розвитку різних захворювань, зокрема остеопорозу. Для багатьох груп населення проведення таких вимірювань може бути важливим для вчасного виявлення проблем з кістками та вжиття заходів для їх профілактики та лікування. Деякі з показів для проведення вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини (згідно з ISCD 2023) включають:

Особи, яким призначають антиостеопоротичну терапію. Ця група включає пацієнтів, які вже мають діагноз остеопорозу або перебувають у групі ризику його розвитку. Вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини у таких осіб допомагає вибрати оптимальні методи лікування та контролювати ефективність проведених заходів.

Дорослі, що приймають ліки, пов’язані з низькою кістковою масою або втратою кісткової тканини. Деякі лікарські препарати можуть негативно впливати на стан кісток, спровокувати розвиток остеопорозу або підвищити ризик переломів. Тому вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини у цій категорії осіб дозволяє вчасно виявити можливі проблеми та вжити заходів для їх запобігання.

Дорослі із захворюванням або станом, пов’язаним із низькою кістковою масою або втратою кісток. Ця група включає пацієнтів з такими захворюваннями, як целіакія, ревматоїдний артрит, гіперпаратиреоз та інші. Вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини допомагає встановити ступінь її ураження та обрати оптимальну тактику лікування.

Чоловіки віком старше 70 років. У цьому віці ризик розвитку остеопорозу та переломів кісток значно зростає. Вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини у чоловіків старше 70 років допомагає вчасно виявити можливі проблеми та запобігти їх ускладненням.

Отже, одним з найбільш правильних варіантів для вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини є дорослі, що приймають ліки, пов’язані з низькою кістковою масою або втратою кісткової тканини, оскільки ця категорія осіб може бути підвищеним ризиком для розвитку проблем з кістками, тому вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини є важливим етапом діагностики та лікування.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *