Яка відповідь є правильною?

  • Виконує регулятивну функцію при гіпоксії.
  • Сприяє дисрегуляції клітинних систем при гіпоксії. Безпосередньо активує оксидативний стрес.
  • Головний чинник фероптозу.
  • Є безпосередньою причиною розвитку астенічного синдрому.

Функціональне значення HIF-1-альфа в умовах гіпоксії

HIF-1-альфа (Hypoxia-Inducible Factor 1-alpha) – це білок, який відіграє ключову роль у регуляції клітинних відповідей на гіпоксію, тобто недостатність кисню. Будучи основним фактором гипоксії, HIF-1-альфа відповідає за активацію багатьох генів, які регулюють процеси, спрямовані на адаптацію клітин до умов кисневого голоду.

Одним з головних функціональних аспектів HIF-1-альфа є його здатність сприяти регулюванню клітинних процесів при гіпоксії. В умовах недостатнього кисню цей білок активує велику кількість генів, що сприяє підтриманню життєво важливих клітинних функцій та забезпечує адекватну відповідь організму на стресовий стан.

Натомість, варіанти відповідей, що стверджують про дисрегуляцію клітинних систем, активацію оксидативного стресу, фероптоз чи розвиток астенічного синдрому, не коректні. HIF-1-альфа сам по собі не є причиною дисфункцій клітин, оксидативного стресу чи інших патологічних станів. Навпаки, він відіграє захисну роль, допомагаючи клітинам пристосовуватися до умов гіпоксії.

Отже, правильний варіант відповіді на запитання про функції HIF-1-альфа у гіпоксії – «Виконує регулятивну функцію при гіпоксії».

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *