Яка відповідь є правильною?

  • усіх перерахованих органах
  • печінці
  • кістковому мозку
  • нирках

У процесі метаболізму вітаміну D в організмі відбувається ряд складних хімічних реакцій, які призводять до його активації і перетворення у біологічно активну форму. Це процес є важливим для забезпечення нормального функціонування організму та здоров’я кістково-м’язової системи.

Основна циркулююча форма вітаміну D у людському організмі – це вітамін D3 (холекальциферол) та вітамін D2 (ергокальциферол), які в натуральних джерелах входять разом з їжею або у формі добавок. Після того як ці форми вітаміну D потрапляють в організм, відбувається їх перетворення у біологічно активну форму.

Найбільш інтенсивний процес перетворення циркулюючої форми вітаміну D у біологічно активний відбувається в печінці. Тут відбувається перший етап активації вітаміну D, коли він перетворюється у 25-гідроксивітамін D (25-ОН D).

Подальший процес активації вітаміну D відбувається в нирках. Саме тут 25-ОН D перетворюється у біологічно активний 1,25-дигідроксивітамін D (1,25-(OH)2 D). Ця форма вітаміну D відповідає за кілька важливих функцій в організмі, таких як регуляція кальцію та фосфору, а також підтримання здоров’я скелету.

Хоча інші органи, такі як кістковий мозок, також можуть брати участь у процесі перетворення циркулюючої форми вітаміну D у біологічно активну, основна частина цього процесу відбувається в печінці та нирках. Ці два органи грають ключову роль у забезпеченні належного рівня активного вітаміну D в організмі.

Отже, правильний варіант відповіді на запитання є: в нирках.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *