Яка відповідь є правильною?

  • 800–2000 МО/д з жовтня по квітень
  • 400–800 МО/д з жовтня по квітень
  • 1000–2000 МО/д протягом року
  • 800–2000 МО/д протягом року

Діагностика, профілактика та лікування дефіциту вітаміну D в українських умовах

Вітамін D має велике значення для здоров’я людини, оскільки він регулює кілька важливих функцій в організмі. Дефіцит цього вітаміну може призвести до різних проблем зі здоров’ям, таких як остеопороз, порушення імунної системи та навіть серцево-судинних захворювань.

Згідно Консенсусу українських експертів щодо діагностики, профілактики та лікування дефіциту вітаміну D (2023), для здорових осіб дорослого віку без наявності захворювань та станів, що впливають на метаболізм вітаміну D, рекомендована профілактична доза холекальциферолу від 800 до 2000 МО/ден протягом року.

Хоча організм може синтезувати вітамін D при взаємодії з сонячними променями, в українських умовах зимовий період може бути недостатнім для отримання необхідної кількості вітаміну шляхом природних джерел. Тому важливо додатково вживати вітамін D у вигляді харчових добавок, особливо у холодний період року.

Вибір варіанту профілактичної дози холекальциферолу від 800 до 2000 МО/ден протягом року обгрунтований необхідністю забезпечити організм необхідною кількістю вітаміну D для підтримання його нормального функціонування у будь-яку пору року. Також враховується той факт, що більша частина українців має ризик виникнення дефіциту вітаміну D унаслідок обмеженого вживання продуктів, багатих цим вітаміном та недостатнього впливу сонця у зимовий період.

Отже, оптимальним варіантом для профілактики дефіциту вітаміну D в українських умовах є прийом холекальциферолу в дозі від 800 до 2000 МО/ден протягом року.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *