Яка відповідь є правильною?

  • ергокальциферол
  • холекальциферол
  • 25-гідроксивітамін-D (25[OH]D)
  • кальцитріол (1,25-дігідроксивітамін D)

Вітамін D – це жиророзчинна речовина, яка відіграє важливу роль у забезпеченні нормального функціонування організму. Однак, щоб вітамін D міг виконувати свої функції в організмі, він повинен бути активований у специфічній біологічно-активній формі.

Найбільш правильний варіант біологічно-активної форми вітаміну D – це кальцитріол (1,25-дигідроксивітамін D). Кальцитріол утворюється в організмі наступним чином: спочатку у шкірі під впливом ультрафіолетових променів утворюється передвітамін D, далі перетворюється в холекальциферол (вітамін D3) і після цього в печінці та нирках переходить у біологічно-активну форму – кальцитріол.

Кальцитріол відповідає за регуляцію концентрації кальцію та фосфатів у крові, а також за підтримання здоров’я кісткової тканини. Таким чином, кальцитріол є ключовою формою вітаміну D, яка необхідна для правильного функціонування організму.

Загалом, біологічно-активною формою вітаміну D є кальцитріол (1,25-дигідроксивітамін D), оскільки вона відповідає за важливі функції в організмі та активно регулює процеси обміну речовин.

Біологічно-активною формою вітаміну D є: кальцитріол (1,25-дигідроксивітамін D)

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *