Яка відповідь є правильною?

  • 800–2000 МО/д протягом року
  • 800–2000 МО/д з жовтня по квітень
  • 400–800 МО/д з жовтня по квітень
  • 1000–2000 МО/д протягом року

Діагностика, профілактика та лікування дефіциту вітаміну D: рекомендації для осіб літнього віку та іммобілізованих осіб

Вітамін D є одним з найважливіших вітамінів для здоров’я нашого організму. Він бере участь у регулюванні кальцію та фосфору в організмі, підтримує здоров’я кісток, м’язів, нервової та імунної систем. Недостатній рівень вітаміну D може призвести до різних проблем зі здоров’ям, таких як рахіт у дітей, остеопороз у дорослих, порушення функцій імунної системи тощо.

Згідно з Консенсусом українських експертів щодо діагностики, профілактики та лікування дефіциту вітаміну D (2023), у осіб літнього віку та іммобілізованих осіб рекомендована профілактична доза холекальциферолу складає 800–2000 МО/д протягом року. Це рекомендація враховує особливості цільової групи, яка може бути підвищеною потребою вітаміну D через зменшену експозицію до сонячних променів, обмежену рухливість, погіршення стану здоров’я.

За зимових місяців, коли сонячних днів менше, рекомендується збільшити дозу вітаміну D до 2000 МО/день для забезпечення достатнього рівня в організмі. Влітку можна зменшити дозу до 800 МО/день, оскільки в цей період люди більше часу проводять на відкритому повітрі під сонячними променями.

Особам, які перебувають у лікарнях з обмеженою функціональною активністю, також рекомендується приймати 800–2000 МО/день холекальциферолу протягом року. Це допоможе уникнути розвитку дефіциту вітаміну D і його негативних наслідків на здоров’я.

Тому, найбільш правильний варіант відповіді на запитання щодо рекомендованої профілактичної дози холекальциферолу для осіб літнього віку, іммобілізованих осіб та осіб під час тривалої госпіталізації з обмеженням функціональної активності – це 800–2000 МО/д протягом року.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *