Яка відповідь є правильною?

  • Staphylococcus saprophyticus
  • Proteus mirabilis
  • Escherichia coli
  • Klebsiella spp.

Інфекції сечових шляхів є поширеним захворюванням, яке може виникати у будь-якій людини, незалежно від віку та статі. Одним з ключових питань щодо інфекцій сечовивідних шляхів є визначення домінуючого збудника, тобто мікроорганізму, який найчастіше спричиняє це захворювання. Це допомагає правильно діагностувати та лікувати захворювання.

Один із найпоширеніших збудників інфекцій сечовивідних шляхів – це Escherichia coli. Цей штам бактерій може бути присутнім у нормальній мікрофлорі кишечнику людини, проте при певних умовах він може викликати інфекції сечовивідних шляхів. Escherichia coli має здатність легко прикріплюватися до слизової оболонки сечового міхура, тобто поза метри цигарковим шляхом.

Іншим можливим збудником інфекцій сечовивідних шляхів є Staphylococcus saprophyticus. Цей мікроорганізм, як правило, виявляється у жіночої популяції та може викликати рецидивуючі захворювання. Proteus mirabilis також може бути причиною ІСШ, особливо в разі захворювань нижніх сечовивідних шляхів. Klebsiella spp. також відома як можливий збудник інфекцій сечовивідних шляхів.

З урахуванням частоти виявлення, легкості приєднання до слизової оболонки та механізму захоплення, найбільш ймовірним домінуючим збудником ІСШ є Escherichia coli. Цей вид бактерій є найчастішим збудником інфекцій сечовивідних шляхів у пацієнтів будь-якого віку та статі.

Отже, домінуючим збудником ІСШ є Escherichia coli.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *