Яка відповідь є правильною?

  • ≥ 0,7
  • ≥ 0,8
  • ≥ 1,0
  • ≥ 1,3

Шкала FIB-4: показник для виявлення фіброзу печінки

Фіброз печінки є серйозним захворюванням, що може призвести до цирозу та інших ускладнень. Оцінка ступеня фіброзу є важливою частиною управління хворобою та визначення подальшого лікування. Одним із показників, які є показанням для продовження обстеження пацієнта з підозрою на фіброз печінки, є шкала FIB-4.

Шкала FIB-4 розраховується на основі таких показників, як вік пацієнта, аспартатамінотрансфераза (AST) та аланінамінотрансфераза (ALT) у плазмі крові, а також кількість тромбоцитів. Цей показник зазвичай використовується для розрізнення між пацієнтами з високим та низьким ризиком фіброзу печінки.

Відповідно до медичної практики, показник шкали FIB-4 ≥ 1,3 вважається високим показником для продовження обстеження пацієнта для виявлення фіброзу печінки. Це означає, що в таких випадках ризик розвитку фіброзу печінки є значно вищим, і необхідно вжити додаткові заходи для визначення ступеня ураження печінки та подальшого лікування.

Отже, показник ≥ 1,3 є найбільш правильним варіантом відповіді і показанням для продовження обстеження пацієнта для виявлення фіброзу печінки.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *