Яка відповідь є правильною?

  • Глюкоза крові
  • Глюкоза сечі
  • Глікований гемоглобін
  • Кетонові тіла крові

Критерії компенсації цукрового діабету

Управління цукровим діабетом відіграє важливу роль у підтримці здоров’я пацієнтів і запобіганні ускладнень. Один із ключових аспектів успішного контролю за цією хворобою – це моніторинг рівня глюкози в організмі. Є кілька показників, за допомогою яких можна визначити ефективність компенсації цукрового діабету, але основним критерієм залишається глікований гемоглобін.

Глікований гемоглобін, або HbA1c, вимірює рівень глюкози в крові пацієнта протягом тривалого періоду часу. Оскільки частка цукру в крові прив’язується до гемоглобіну, HbA1c відображає середній рівень цукру в крові за останні 2-3 місяці. Цей показник є надійнішим індикатором рівня глюкози в крові, оскільки він не залежить від їжі або фізичної активності в день вимірювання.

Інші показники, такі як глюкоза крові та сечі, а також кетонові тіла в крові, можуть вказувати на рівень цукру або на наявність деяких ускладнень, але вони не дають повного зображення про ефективність контролю цукрового діабету на тривалий термін. Глікований гемоглобін, натомість, дозволяє оцінити, як добре контролюється рівень цукру в крові протягом тривалого періоду.

Таким чином, основним критерієм компенсації цукрового діабету залишається глікований гемоглобін. Його вимірювання дозволяє лікарю та пацієнту отримати об’єктивну інформацію про ступінь контролю за хворобою і вчасно коригувати лікування для досягнення оптимальних рівнів глюкози в крові.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *