Яка відповідь є правильною?

  • Глюкоза крові
  • Глюкоза сечі
  • Глікований гемоглобін
  • Кетонові тіла крові

Основний критерій компенсації цукрового діабету

У сучасній медицині основним критерієм компенсації цукрового діабету є рівень глікованого гемоглобіну в організмі. Глікований гемоглобін (HbA1c) вимірюється у відсотках і вказує на середній рівень глюкози в крові протягом останніх 2-3 місяців. Він є надійнішим показником для оцінки рівня глюкози в крові у пацієнтів з цукровим діабетом, ніж просте вимірювання глюкози в крові в певний момент часу.

Глікований гемоглобін відображає зв’язок між гемоглобіном і глюкозою крові, який відбувається безперервно протягом тривалого часу. Чим вище рівень глюкози в крові, тим більше глікованого гемоглобіну виникає. Таким чином, вимірюючи рівень HbA1c, лікар може отримати інформацію про те, наскільки добре компенсований цукровий діабет у пацієнта. Зазвичай рекомендований рівень глікованого гемоглобіну для людей з цукровим діабетом становить менше 7%.

Порівняно з іншими варіантами, такими як глюкоза крові, глюкоза сечі та кетонові тіла крові, глікований гемоглобін є більш стійким і надійним показником. Глюкоза крові може коливатися в залежності від фізичної активності, прийому їжі та інших факторів. Глюкоза сечі може вказувати лише на вищий рівень глюкози, а кетонові тіла крові свідчать про важкість декомпенсації цукрового діабету.

Таким чином, глікований гемоглобін є основним критерієм компенсації цукрового діабету, оскільки він відображає середній рівень глюкози в крові протягом тривалого періоду і дозволяє лікарю оцінити ефективність терапії та внести відповідні корективи для оптимального контролю хвороби.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *