Яка відповідь є правильною?

  • Глюкоза крові
  • Глюкоза сечі
  • Глікований гемоглобін
  • Кетонові тіла крові

Основний критерій компенсації цукрового діабету

Управління цукровим діабетом полягає в контролі рівня цукру в крові, щоб уникнути ускладнень та підтримати загальне здоров’я пацієнта. Один з головних показників, який використовується для визначення ефективності лікування цукрового діабету, є глікований гемоглобін.

Глікований гемоглобін (HbA1c) відображає середній рівень цукру в крові протягом останніх 2-3 місяців. Цей показник вимірюється у відсотках і дає уявлення про те, як ефективно контролюється цукровий діабет. Чим нижче рівень HbA1c, тим краще компенсований діабет.

Інші показники, такі як глюкоза крові, глюкоза сечі та кетонові тіла в крові, також важливі для контролю цукрового діабету. Глюкоза крові може допомогти в моментальному визначенні рівня цукру в крові, а глюкоза сечі може вказати на гіперглікемію. Кетонові тіла в крові можуть виникнути при нестачі інсуліну та вказують на гіперглікемію або ацидоз.

Проте глікований гемоглобін залишається основним критерієм компенсації цукрового діабету, оскільки він відображає динаміку цукру в крові за тривалий період часу і допомагає визначити загальний рівень контролю над цукровим діабетом.

Отже, правильний варіант відповіді на запитання “Який з наведених показників є основним критерієм компенсації цукрового діабету?” – глікований гемоглобін.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *