Яка відповідь є правильною?

  • ≥ 0,7
  • ≥ 0,8
  • ≥ 1,0
  • ≥ 1,3

Інтерпретація значення шкали FIB-4 для виявлення фіброзу печінки

У сучасній медицині шкала FIB-4 є одним із важливих інструментів для невроздільної оцінки ступеня фіброзу печінки у пацієнтів з хворобами печінки. Цей показник обчислюється на основі віку пацієнта, результатів біохімічних аналізів крові (AST та ALT) і вмісту тромбоцитів. Оцінка FIB-4 дозволяє швидко та ефективно визначити ризик наявності фіброзу печінки без використання інвазивних методів діагностики.

Основним питанням є те, яке значення шкали FIB-4 вважається показанням для подальшого обстеження пацієнта з підозрою на фіброз печінки. Дослідження показують, що значення FIB-4 ≥ 1,3 має високу специфічність і чутливість для виявлення серйозного ступеня фіброзу печінки. Отже, у випадках, коли пацієнт має показник FIB-4 ≥ 1,3, рекомендується проведення додаткових досліджень для підтвердження наявності фіброзу та визначення його ступеня.

Важливо пам’ятати, що правильна інтерпретація значення шкали FIB-4 має велике значення для вчасної діагностики та лікування хвороби печінки. Тільки комплексний аналіз клінічних та лабораторних даних дозволить зробити об’єктивний висновок щодо ступеня фіброзу та визначити оптимальну стратегію лікування.

Таким чином, на основі проведених досліджень і клінічного досвіду, найбільш правильним значенням шкали FIB-4, що є показанням для продовження обстеження пацієнта для виявлення фіброзу печінки, є ≥ 1,3.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *