Яка відповідь є правильною?

  • Глюкоза крові
  • Глюкоза сечі
  • Глікований гемоглобін
  • Кетонові тіла крові

Основний критерій компенсації цукрового діабету

Цукровий діабет є серйозним хронічним захворюванням, яке характеризується підвищеним рівнем цукру в крові. Компенсація цукрового діабету – це процес підтримання цукру в нормі, щоб уникнути розвитку ускладнень і погіршення стану хворого. Один з основних показників, які визначають рівень компенсації цукрового діабету, є глікований гемоглобін, або HbA1c.

Глікований гемоглобін – це білок, який знаходиться у червоних кров’яних клітинах і зв’язує кисень. Під час контакту з цукром, HbA1c утворюється. Вимірювання рівня глікованого гемоглобіну в крові дозволяє оцінити середню концентрацію цукру в крові протягом попередніх 2-3 місяців. Це важливий показник, оскільки він дозволяє оцінити ефективність лікування цукрового діабету та ризик розвитку ускладнень.

Глікований гемоглобін відображає усередині діабетичного контролю, а також перспективи ризиків для хворих на цукровий діабет. Зниження рівня HbA1c до рівня, близького до норми, свідчить про успішну компенсацію цукрового діабету і контроль над хворобою. В той час як підвищення рівня глікованого гемоглобіну може вказувати на недостатню ефективність лікування та необхідність коригування терапії.

Таким чином, основним критерієм компенсації цукрового діабету є глікований гемоглобін. Цей показник надає цінну інформацію щодо ефективності лікування та дозволяє вчасно вживати заходів для підтримання нормального рівня цукру в крові пацієнта. Тому глікований гемоглобін є ключовим і найважливішим критерієм компенсації цукрового діабету.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *