Біллі Макнілл: Легендарний футболіст і тренер Шотландії

Біографія

Біллі Макнілл народився 2 березня 1940 року в Беллсгіллі, Шотландія. З ранніх років захоплювався футболом і почав грати в молодіжних командах. У 17 років підписав контракт з “Селтіком”, одним з найвідоміших футбольних клубів Шотландії.

Ігрова кар’єра

У складі “Селтіка” Макнілл провів 18 сезонів, з 1957 по 1975 рік. За цей час він зіграв понад 800 матчів і забив понад 100 голів. З “Селтіком” Макнілл виграв дев’ять титулів чемпіона Шотландії, сім кубків Шотландії та шість кубків ліги. Він також був капітаном команди в період її найбільших успіхів, включаючи перемогу в Кубку європейських чемпіонів у 1967 році.

Тренерська кар’єра

Після завершення ігрової кар’єри Макнілл працював тренером. Очолював “Селтік” у двох періодах, з 1978 по 1983 рік і з 1987 по 1991 рік. Під його керівництвом “Селтік” виграв чотири титули чемпіона Шотландії, три кубки Шотландії та один кубок ліги. Макнілл також був головним тренером збірної Шотландії з 1979 по 1985 рік.

Нагороди та визнання

Біллі Макнілл був включений до Зали слави шотландського футболу в 2002 році. Він також отримав Орден Британської імперії (OBE) в 1980 році за заслуги перед футболом.

Спадщина

Біллі Макнілл помер 22 квітня 2019 року у віці 79 років. Він залишився в пам’яті як один з найкращих футболістів і тренерів в історії шотландського футболу. Його досягнення на полі та в тренерській роботі надихають нові покоління футболістів та тренерів.

Запитання, що часто задаються

  1. Які основні досягнення Біллі Макнілла як футболіста?
  2. Які основні досягнення Біллі Макнілла як тренера?
  3. Коли Біллі Макнілл був капітаном “Селтіка”?
  4. Коли Біллі Макнілл був головним тренером збірної Шотландії?
  5. Які нагороди та визнання отримав Біллі Макнілл?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *